Přehled hlášení bolidů-2014-12-09
Logo ASU
 

2014-12-09

Čas: 17:15 SEČ/SELČ
Místo : Kanice
Okres: Brno - venkov
Okolnosti pozorování:
Při podepisování papírů v autě mne překvapilo poměrně jasné modré světlo - původně jsem myslel, že jede policie, záchranka nebo něco podobného. Pak jsem si všiml meteoritu. Stál jsem zde - 49.2609569N, 16.7164647E, čelem k severu

Jasnost : výrazně jasnější než všechny hvězdy,
Trvání: 3-4
Začátek dráhy : zhruba severovýchod
Konec dráhy: zhruba severozápad
Popis bolidu:
Výrazné modré světlo - stál jsem vedle auta (dodávky), byl jsem skloněný nad papíry v autě u sedadla spolujezdce, měl jsem za to, že jsou to majáčky záchranky nebo něčeho podobného. Tj. začátek jsem viděl jen světlo, konec jsem viděl modrý rychle letící a rychle hasnoucí objekt; stál jsem čelem k severu, objekt letěl zprava doleva, postupně se rozpadl na více částí, které rychle hasly
Zvukové jevy:

Do databáze vloženo 2014-12-10/00:10
Komentář:


Lenka - 23.9. 2008